Flexibiliteit: kies uit klassikaal, online of e-learning
Relevantie: houd je sterk op de arbeidsmarkt
Ervaring: docenten uit de praktijk
IkstartjouwcarrièreOpen avondenOver onsContact 
Business Control

Post Bachelor Business Control en ESG

Blijf in control over alle bedrijfsprocessen

  • Klassikaal of online
  • Duur 9 maanden

In het kort

Van generatie op generatie stijgt het belang om de planeet leefbaar te houden. Steeds meer mensen eisen een werkomgeving met een verantwoord beleid: de overheid, de consument en de investeerder. Deze Post Bachelor Business Control en ESG leidt je op tot businesscontroller, waar ‘control’ staat voor beheersing. Hoe blijf ik in control over alle processen, niet alleen financiële? Environmental, Social and Governance (ESG) en duurzaamheidsverslaglegging zullen de komende jaren volop in de aandacht komen en blijven. Met deze Post Bachelor ben je daar helemaal klaar voor.

Van generatie op generatie stijgt het belang om de planeet leefbaar te houden. Steeds meer mensen eisen een werkomgeving met een verantwoord beleid: de overheid, de consument en de investeerder. Deze Post Bachelor Business Control en ESG leidt je op tot businesscontroller, waar ‘control’ staat voor beheersing. Hoe blijf ik in control over alle processen, niet alleen financiële? Environmental, Social and Governance (ESG) en duurzaamheidsverslaglegging zullen de komende jaren volop in de aandacht komen en blijven. Met deze Post Bachelor ben je daar helemaal klaar voor.

Voor wie?

Deze Post Bachelor Business Control en ESG is met name geschikt als je een Bacheloropleiding hebt afgerond. Dit is niet verplicht, maar enige financieel-economische voorkennis op Bachelorniveau is gewenst om de opleiding goed te kunnen volgen. De opleiding wordt meestal gevolgd door kandidaten met een vooropleiding, bijvoorbeeld de Bachelor Accountancy, Bachelor SPD Bedrijfsadministratie, Bachelor Bedrijfskunde of vergelijkbaar.

Vooropleiding

Wij gaan uit van een HBO-werk- en -denkniveau.

Voorbereiding en studiebelasting

Het doornemen van de theorie en het maken van de thuisopdrachten betekenen een studiebelasting van ongeveer 5 tot 7 uur per studiebijeenkomst.

Aanpak Post Bachelor Business Control en ESG

De opleiding wordt verzorgd door ervaren docenten en trainers die zelf actief zijn in de praktijk. Je kunt praktijksituaties aan hen voorleggen en overleggen over mogelijke oplossingen of benaderingen. Tijdens de inspirerende bijeenkomsten werk je in kleine groepen aan opdrachten en cases. Je koppelt dit direct aan je eigen werkomgeving. Zo kun je wat je leert meteen toepassen.

In deze opleiding word je uitgebreid voorbereid op de examens. Examens behalen is voor jou dan ook van groot belang. In de bijeenkomsten van Markus Verbeek Praehep hebben oefenvragen ter voorbereiding op het examen een belangrijke rol. Daardoor maak je met nog meer vertrouwen het examen.

Klassikaal, e-learning of virtual classroom

Je kunt de Post Bachelor Business Control en ESG klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn.

Behoefte aan meer flexibiliteit? Met de lesvariant e-learning studeer je in je eigen tijd en in je eigen tempo op afstand. Je wordt online begeleid door een ervaren docent.

Voor de unieke combinatie van beide lesvarianten kies je voor virtual classroom. Hierbij volg je de lessen op vaste tijdstippen, met een docent én digitaal. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina Opleidingsvarianten op onze website.

Wat ga je leren?

Programma

In dit programma komen de volgende onderwerpen aan bod:

Managerial control

(8 bijeenkomsten)

  • Managementcontrol en gedrag
  • Strategie en managementcontrol
  • Kritieke succesfactoren (KSF)
  • Integrale controlmodellen
  • Managementaccounting
  • Analyseren van kostenobjecten
  • Ontwerpen prestatiemeetsysteem
  • Budgettering
  • Opstellen beslisinformatie

Financial control

(8 bijeenkomsten)

  • Fiscale jaarrekening
  • Cashflows
  • Werkkapitaalbeheer
  • Creditmanagement
  • Investeringsbeslissingen
  • Financiële instrumenten en derivaten
  • Vermogenskosten en -structuur
  • Obligatiewaardering en herfinanciering

Afronding ESG en Duurzaamheidsverslaggeving

ESG en duurzaamheidsverslaglegging

(4 bijeenkomsten)

  • Raamwerk Wet- en Regelgevend kader
  • Europese Green deal en Green Washing
  • Van NFRD naar CSRD
  • CSRD – Corporate Sustainability Reporting Directive
  • EU-Taxonomy
  • Dubbele Materialiteit
  • EFRAG – European Financial Reporting Advisory Group
  • ESRS – European Sustainability Reporting Standards
  • Duurzaamheidsverslaggeving in de praktijk
  • Sector specifieke toelichtingsvereisten
  • Uitdagingen duurzaamheidsverslaggeving
  • Interne controle, risicobeheersing
  • Assurance en samenwerking met externe accountant
  • ESAP – European single access point
  • Interne beheersmaatregelen

Examens en diploma

De Post Bachelor Business Control en ESG wordt afgerond met praktijkgerichte opdrachten. Bij een voldoende afronding van alle onderdelen ontvang je het diploma ‘Post Bachelor Business Control en ESG’ van Markus Verbeek Praehep.

Blijf op de hoogte van nieuwe startmomenten

Er zijn momenteel geen startmomenten beschikbaar voor deze opleiding. Laat je gegevens achter en wij nemen contact met je op zodra er nieuwe startmomenten bekend zijn om jouw wensen en mogelijkheden te bespreken.

MVP studieadviseur in telefonisch gesprek

Hulp nodig bij je opleidingskeuze?

Heb je vragen over deze opleiding of een andere opleiding van Markus Verbeek Praehep. Wij geven je graag een persoonlijk opleidingsadvies. Gratis en vrijblijvend. Op basis van jouw huidige loopbaan en leerdoelen kijken wij samen met jou wat de best passende opleiding is. Laat je gegevens achter en wij bellen je terug om het advies te bespreken.